Candidații la Consiliul Național 2018-2022

19 iunie 2018 

Vă prezentăm lista candidaților pentru Consiliul național 2018-2022, repartizați pe filiale.

Toate dosarele* candidaților să găsesc în această arhivă (.zip).

Alba (2 candidați pe 2 locuri)

  • Iulian Ilie Mirea 
  • Valentin Onișoru

Arad (3 candidați pe 2 locuri)

  • Adalbert Botoș
  • Doru Gavril Chișbora 
  • Bogdan Gheorghe Drig 

Argeș (4 candidați pe 2 locuri)

  • Radu Alexandru Răuță
  • Dragoș Mihai Dordea
  • Mihail-Naum Teodorescu
  • Ruxandra Cruțescu

Bacău-Neamț (4 candidați pe 3 locuri)

  • Dan Florea
  • Liliana Bârgu
  • Cătălin Bogdan Crețu
  • Dan Ababei 

Bihor (3 candidați pe 5 locuri)

  • Cosmin-Florin Falub 
  • Adrian Hagiu
  • Ivett Gréta Zsák

Brașov-Covasna-Harghita (5 candidați pe 5 locuri)

  • Dan Covali
  • Silvia Svetlana Demeter-Lowe
  • Flavius Adrian Ianchiș
  • Cristian Daniel Oprea 
  • Mihai Virgil Roșca

București (81 candidați pe 42 de locuri) 

  • Alexandru Antal
  • Daniel Baciu
  • Anamaria Virginia Barbalat
  • Bujor Barbu
  • Horia Bejan
  • Cătălin Berescu
  • Emanuel Bogdan Bobic
  • Matei Bogoescu
  • Radu Busuioceanu
  • Daniela Calciu
  • Ioana-Olivia Cian-Tarba
  • Stelian Alexandru Constantinescu
  • Lucian Cordureanu
  • Ruxandra Cordureanu
  • Mirona Crăciun
  • Bogdan Florin Cristea
  • Liviu Cornel Dăescu
  • Laurențiu Diaconu
  • Elena Codina Dușoiu
  • Constantin Mihăiță Duțescu
  • Florin Nicolae Enache
  • Andrei Ladislau Fenyo 
  • Georgeta Gabrea 
  • Michaela Gafar
  • Maria Cristina Georgescu 
  • Marina Veronica Gingirof
  • Cristina Olga Gociman
  • Ana-Maria Goilav
  • Niculae Grama
  • Cristina Ioana Graur
  • Ovidiu Laurențiu Grigorescu
  • Gabriela Monica Iacovenco 
  • Tania-Andreea Iozsa 
  • Andreea Livia Ivanovici 
  • Mihail-Cristian Lotreanu
  • Silvia Măldărescu
  • Irina Meliță
  • Liviu Victor Mihalache
  • Vlad Aurelian Mitric-Ciupe
  • Costin Moga
  • Adrian Movilean
  • Mihail Munteanu
  • Raluca Munteanu
  • Radu-Petre Năstase
  • Lorin Constantin Niculae
  • Mircea Ochinciuc
  • Alexandru Nicolae Panaitescu
  • Luminița Antoaneta Patron
  • Gheorghe Pătrașcu
  • Lucian Pârvulescu
  • Cristina Petrea
  • Sergiu Cătălin Petrea 
  • Livia Petrescu
  • Silvia-Mihaela Pintea
  • Bogdan Alexandru Pintilie 
  • Mădălina Eugenia Ponea
  • Iustin Popescu
  • Sorin Dragoș Popescu
  • Cristian Petru Popescu-Ialomița
  • Teodora-Cristina Răducă
  • Radu Cristian Rădulescu
  • Emil Roșca
  • Anca Oana Rusu
  • Mina Nicoleta Sava
  • Cristian Severin
  • David Stancu
  • Ilinca Ștefănescu
  • Anca Iulia Tătulescu
  • Yvonne Toader
  • Ioana Todiroaie 
  • George Alexandru Tohăneanu 
  • Florentina Trifu 
  • Adriana Udrea
  • Bogdan Udrescu 
  • Octavian Ungureanu 
  • Raluca Vișinescu
  • Ana-Maria Zahariade
  • Teodor Zoran
  • Robert Eugen Zotescu 

Dobrogea (5 candidați pe 5 locuri)

  • Alexandru Bălan
  • Ignis Nejla Duvagi
  • Mihai Isacov
  • Marcel Pavel 
  • Anca Suhov

Dunărea de Jos (4 candidați pe 2 locuri)

  • Dragoș Horia Buhociu 
  • Vasilică Crăciun 
  • Marian Pascu
  • Sergiu Porumboiu 

Hunedoara (3 candidați pe 2 locuri)

  • Nicoale Cristian Barna
  • Ioan Dan Enyedi 
  • Răzvan Rugescu 

Iași (9 candidați pe 5 locuri)

  • Gheorghe Veniamin Bogus
  • Mihai Alexandru Bucălău
  • Dragoș-Emil Ciolacu-Miron 
  • Ana-Karyna Dornescu
  • Oana Mirela Rusu
  • Adrian Ionuț Sauciuc
  • Alexandru Sumanariu
  • Roxana-Elena Strut-Ștefanovici 

Muntenia Sud-Est (2 candidați pe 3 locuri) 

  • Ștefan Chițimuș 
  • Ion Vede 

Muntenia Vest (4 candidați pe 3 locuri)

  • Grigore-Octavian Anghel 
  • Mircea Nițescu
  • Daniela Radu
  • Emil Stănescu 

Mureș (3 candidați pe 2 locuri)

  • Klaus Birthler 
  • Angela Kovacs
  • Adriana Raus 

Nord-Est (3 candidați pe 3 locuri)

  • Constantin Gorcea
  • Andrei Florin Manole 
  • Mihai Tulbure 

Nord-Vest (2 candidați pe 2 locuri) 

  • Ina Gabriela Funețan
  • Laura Ioana Zaharia 

Oltenia (5 candidați pe 3 locuri) 

  • Vlad Beșteleu 
  • Andra Simona Bondrea
  • Ileana-Maria Cornea 
  • Gheorghe-Hadrian Stoian
  • Bogdan Mihai Tiparu 

Prahova (3 candidați pe 3 locuri)

  • Andreea Ioana Aluchi 
  • Veronica Heni 
  • Cornelia Elena Zaharia 

Satu-Mare (3 candidați pe 2 locuri)

  • Violeta Iuoraș 
  • Oana Iulia Opre
  • László Robert Süveg 

Sibiu-Vâlcea (6 candidați pe 5 locuri)

  • Bogdan Laurențiu Gogoci 
  • Cristina Maria Miu 
  • Alexandru Suciu 
  • Ion Cristian Șandru 
  • Martha Toth
  • Eugen Vaida  

Timiș (5 candidați pe 7 locuri)

  • Daniel-Johannes Burileanu-Tellman
  • Dragomir Drăgan
  • Roxana Pătrulescu 
  • Victor Popovici 
  • Oana Alexandra Simionescu 

Transilvania ( 13 candidați pe 7 locuri)

  • Sorin Albăcan
  • Ferencz Bakos
  • Tiberiu Bucșa
  • Dragoș Ciorobâtcă
  • Marcel Dan Crișan
  • Dan Ștefan Feliciu Domșa
  • Bogdan Raul Fodor 
  • Mariana Rodica Michiu Dinescu 
  • valentin Sorin Necula 
  • Eugeniu Pănescu 
  • Adrian Pop 
  • Ciprian Florentin Șimon 
  • Remus Cristian Urcan 

* Dosarele de candidatură pot fi consultate prin click pe numele candidatului. Pentru protecția acestora, datele cu caracter personal au fost hașurate. 

Pentru informații actualizate despre Conferința Națională de Alegeri 2018, vă invităm pe pagina Alegeri 2018.