Filiale teritoriale

Lista filialelor teritoriale
ale Ordinului

Filiala teritorială București

Strada Sf. Constantin nr.32, Sector 1, cod 010219, București

tel: (+4) 021 303 92 26

www.oar-bucuresti.ro

Președinte

Emil Ivănescu

Secretar executiv

Cornelia Burcuș

 

Colegiu Director 

Irina Meliță - Vicepreședinte Comunicare 

Andrei Ladislau Fenyo - Vicepreședinte Legislație 

Ana Maria Goilav - Vicepreședinte Profesie 

Ana Maria Zahariade - Vicepreședinte Concursuri 

Cătălin Berescu - Trezorier 

 

Consiliu Teritorial 

Matei Bogoescu

Șerban Sturdza

Gabriela Monica Iacovenco 

Robert-Eugen Zotescu 

Bogdan Andrei Fezi

Raluca Munteanu 

Iulia Maria Stanciu 

Pierre Thomas S. Bortnowski 

Raluca Vișinescu 

Octavian Ungureanu 

Daniel Baciu 

Florin-Nicolae Enache

Daniela Calciu 

Radu Busuioceanu 

Smaranda Baciu 

Horia Bejan

Bogdan Udrescu  

Stelian Constantinescu - supleant 

Michaela Gafar - supleant 

 

 

Comisia de disciplină 

Emilian Victor Grigoriu 

Cătălin Viorel Jinga 

Cristian Rădulescu

Mariana Bogdan

Adina Cristina Bădulescu 

Cristian Dan Filimon 

Toader Popescu 

Roxana Catrinel Stoica

Constantin Porumbacu 

Marie-Jeanne Ștefănescu - supleant 

Elena Cătălina Chiricuță - supleant 

Tania Iancu - supleant 

Radu Valentin Frumușani - supleant 

Comisia de cenzori

Iulia Iatagan 

Alexandru Pașol 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Ana Maria Zahariade 

Mina Nicoleta Sava

Matei Bogoescu

Mihail Munteanu 

Michaela Gafar 

Robert Eugen Zotescu 

Andreea Livia Ivanovici 

Anamaria Virginia Bancea 

Silvia-Mihaela Pintea

Sorin Dragoș Popescu 

Raluca Munteanu 

George Alexandru Tohăneanu 

Lorin Constantin Nicolae 

Daniela Calciu 

Cristina Ioana Graur

Marina Veronica Gingirof 

Anca Iulia Tătulescu 

Cătălin Berescu 

Andrei Ladislau Fenyo 

Octavian Ungureanu 

Florin Nicolae Enache

Florentina Trifu 

Ioana Todiroaie 

Horia Bejan

Ilinca Ștefănescu 

Vlad Aurelian Mitric-Ciupe 

Bogdan Udrescu 

Mirona Crăciun 

Silvia Măldărescu 

Sergiu Cătălin Petrea 

Ana Maria Goilav

Ovidiu Laurențiu Grigorescu 

Radu Busuioceanu 

Yvonne Toader 

Elena Codina Dușoiu 

Adrian Moleavin 

Liviu Cornel Dăescu 

Mircea Ochinciuc 

Gheorghe Pătrașcu 

RESPONSABIL STAGIU

Mihail Munteanu

 

 

 

 

Filiala teritorială Arad

str. Tribunul Dobra nr. 6, 310101 Arad, județul Arad

tel: (+4) 0371 31 56 62

Președinte 

Doru Gavril Chișbora

Secretar executiv

Cornelia Chișbora 

 

Colegiul Director 

Adalbert Botos - VP Comunicare 

În curs de actualizare

 

Consiliul Teritorial 

Doriana Gabriela Balog 

Adalbert  Botos 

Elisabeta Cosma 

Florica Lucia Vesea 

Bogdan Grigore Drig 

Alexandru Nagy Vizitiu 

Maria Tămăşan 

Şerban Elvira

Daniel Cîrstea 

Amalia Ignuţa 

Leric Alexandru Lucian - supleant 

 

Comisia de Cenzori 

Lavinia Alina Jurcă 

Ionel Vesea

Mariana Vesa - expert contabil

Nicoleta Laura Dinulescu-Ioana

Lucia Magdalena Juşcă - supleant

 

Comisia de Disciplină 

Florian Corneliu Vîrvescu 

Sandra Dinulescu

Ioana Sergiu Dinulescu 

Dana Cornelia Popescu 

Radu Măran 

Bianca Anita Cozocea -  supleant 

Ela Falcă  -  supleant 

 

Reprezentanţi în Consiliul naţional OAR 

Doru-Gavril Chişbora

Adalbert Botos 

 

Responsabil stagiu 

Adalbert Botos  

Filiala teritorială Alba

Calea Moţilor nr. 5, Alba Iulia 510134, județul Alba

tel: (+4) 0258 833 202

Președinte

Iulian Ilie Mirea 


Secretar executiv

Alexandra Alina Hohoiu 

 

Colegiul Director 

Stelian Fleschin - Vicepreședinte

Sorin Magda - Vicepreședinte

Vlad Străjan - Vicepreședinte

Liana Teodora Iviniș - Trezorier

 

Consiliul Teritorial 

Sorin Magda 

Stelian Fleschin 

Alexandra Chiorean 

Vlad Străjan 

Nicolae Ispas – Pascaru – Pag 

Voichița Coman 

Cosmin Miron 

Liana Iviniș 

Mihai Martin 

Silviu Sinea 

 

Comisia de Cenzori 

Ioana Dinet - expert contabil

Mioara Ciorobâtcă

Adriana Vasile

Alexandru Romanițan - supleant 

Alin Gherman - supleant 

 

Comisia de Disciplină 

Anamaria Muntean 

Florin Voica 

Maria Mocofan 

Felicia Totoian 

Răzvan Bembea 

 

Reprezentanţi în Consiliul naţional OAR 

Valentin Onişoru 

Iulian Ilie Mirea

 

Responsabil stagiu 

Vlad Străjan

FIliala teritorială Brașov, Covasna, Harghita

Strada Șirul Beethoven nr. 1, Brașov 500123, județul Brașov

tel: (+4) 0268 471 438; (+4) 0268 511900

oar-bvcvhr.ro

Președinte

Răzvan Ion Dracea

Secretar executiv

Adriana Pascu, Lavinia Anton

 

Colegiul director 

Maria Corina Dumitrescu - VP 

Cristian Daniel Oprea - VP Comunicare 

Flavius Adrian Ianchiş - VP 

Dan Covali - Trezorier 

 

Consiliul teritorial 

Ioana Aldea

Ruxandra Carmen Berzsan 

Johannes Andreas Bertleff

George Bîrsan

Dan Covali

Silvia Svetlana Demeter Lowe

Florin Diaconu

Bogdan Alexandru Lupescu

Marilena Manolache

Alexandra Elena Munteanu

Mara Ştefana Pachide Ţaric

Manuela Alina Roznovăţ

Mihaela Stoian

Ovidiu Taloş

Deea Crenguţa Ursachi 

László Wegroszta

 

Comisia de disciplină 

Barthla Loránd Károly

Titus  Chirilă 

Roxana Ștefana Clipea 

Miruna Magdalena Gerea 

Dragoș Oprea

Nicolae Țaric

Diana Țucunel

Török Áron

 

Comisia de cenzori

În curs de actualizare. 

 

Reprezentanţii din Consiliul naţional OAR 

Silvia Svetlana Demeter Lowe

Flavius Adrian Ianchiş

Cristian Daniel Oprea

Dan Covali 

Mihai Virgil Roșca

 

RESPONSABIL STAGIU 

Silvia Demeter-Lowe  

Filiala teritorială Dobrogea

bd. Tomis nr. 143 A, et. 9, cam. 901, Constanța 900591, județul Constanța

tel: (+4) 0241 520 443

www.oardobrogea.ro

Președinte

Mihai isacov 

Secretar executiv

Simona Olteanu

Secretar

Mihaela Trăistaru 

 

Colegiul director 

Alexandru Bălan - VP  Legislație, regulamente și concursuri de arhitectura; Comunicare și imagine; Parteneriate, organizare și relația cu membrii

Stefan Radu Cornescu - VP Profesie și sistemul de informații privind costurile de proiectare; Legislație, regulamente și concursuri de arhitectura; Educație, stagiu și pregătire continua, Comunicare și imagine

Marcel Pavel - VP 

Adrian Butuman – Trezorier

 

 

Consiliul teritorial 

Alinta Isacov

Marius Socarici

Serghei Petrov 

Noela Eugenia Ene 

Anca Suhov 

Adrian Grigorescu 

Andrei Leonte 

Bogdan Cristian Marcu 

Cosmin Lupu 

Enghin Ismail 

 

Comisia de disciplină 

Alexandru Costandache 

Fănica Măceș 

Laura Tudosie 

Liviu Didă

Nicușor Petrescu 

Veronica Pribeagu 

Rodica Ungureanu 

Viorel Sorin Munteanu 

Alexandru Zechiu 

 

Comisia de cenzori 

Teodor Ion 

Simona Bercu 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Ignis Nejla Duvagi 

Marcel Pavel 

Mihai Isacov 

Anca Suhov 

Alexandru Bălan 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Marius Socarici

 

Filiala teritorială Dunărea de Jos

str. Portului nr. 20, Galaţi 800025 , județul Galați

tel: (+4) 0236 490 505

Președinte

Silvia Medrihan 

Secretar executiv

Nicoleta Capetiș

 

Colegiul director 

Ana-Maria Matetovici – Vicepreședinte Educație, stagiu și pregătire profesională

Dan Ujeuca – Vicepreședinte Profesie și sistemul de informatii privind costurile de proiectare

Sergiu Porumboiu – Vicepreședinte Legislație, regulamente și concursuri de arhitectură

Dragos Buhociu – Vicepresedinte Comunicare și Imagine 

Vladimir Lupoaie – Trezorier

 

Consiliul Teritorial 

Diana Carabulea

Olivia Șelaru

Puiu Bacalu

Paul Stan

Alexandru Bujeniță

Alina Medrihan 

 

Comisia de disciplină 

Viorel Crăciun

Viorel Găgeanu

Marian Pascu

Marian Rusu

Liliana Buhociu 

 

Comisia de cenzori 

Aurora Constanta Eminovici Chitu

Ilona Jalba

 

Reprezentanți în Consilul național OAR 

Dragoș Horia Buhociu

Sergiu Porumboiu 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Ana Maria Matetovici

 

Filiala teritorială Hunedoara

Str. Andrei Mureşan, nr. 2, bloc 2, parter, 330088 Deva, judeţul Hunedoara

tel: tel: (+4) 0254 234 540 mobil: (+4) 0770 933 152

Președinte

Mircea Ungureanu

Secretar executiv

Antonela Georgeta Ivanov-Nicolov 

 

Colegiul director 

Cristian Barna - Vicepreședinte Profesie, SIC, regulamente, concursuri

Raluca Lăzăruț - Vicepreședinte Comunicare și Imagine 

Alexandru Rugescu - Vicepreședinte Educație, Stagiu, Dezvoltare profesională, Organizație și relație cu membrii 

Mihai Ionescu - Trezorier 

 

Consiliul Teritorial 

Bogdan Angelescu 

Anca Botezan

Oana Mager

Mihai Radu Mihai

Oliviu Pop 

 

Comisia de disciplină

Veniamin Gomboșiu - președinte 

Dan Mihăilă 

Cornel Crîng 

Vlad Borca - supleant 

 

Comisia de cenzori 

Andreea Bînțu 

Diana Stanciu

Adrain Cojocaru 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Nicolae Cristian Barna

Răzvan Rugescu 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Alexandru Rugescu

Filiala teritorială Muntenia de Sud-Est

str. Dionisie Romano, Nr. 2, Buzău, județul Buzău

tel: (+4) 0242 311 711; (+4) 0730 022 208

Președinte

Ștefan Chițimuș

Secretar executiv

Elena Liliana Costescu

 

Colegiul director 

Adrian Lascar

Vasile Florin Mândru - Trezorier 

 

 

Consiliul teritorial 

Pompiliu Fănel Câmpeanu

Nelu Chiriță

Nicoleta Tomescu 

Ana Tomoiu 

Alexandru Ținu 

 

Comisia de disciplină 

Ciprian Cosmin Nedelcu 

Daniel Popa

Constantin Tudorache

Dorin Mitișor - supleant 

Aritoneta Negoiță - supleant 

 

Comisia de cenzori 

Marius Daniel Roșca

Alice Mihaela Vărășteanu 

Georgeta Cristea 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Ion Vede

Ștefan Chițimuș 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Ștefan Chițimuș

Filiala teritorială Muntenia Vest

Strada Al. Ioan Cuza nr. 12, Târgoviște 130015, județul Dâmboviţa

tel: 0245 640340 0724 203404

www.oar-ftmv.ro

Președinte

Emil Stănescu

Secretar executiv

Cristian Dumitru

 

Colegiu director 

Sorin Alexandru Răvoianu - VP Comunicare

În curs de actualizare. 

 

Consiliul teritorial 

Dumitru Barbu 

Sorin Răvoianu 

Laura Preda

 Daniela Radu 

Dan Nițescu 

Viorel Mărculescu 

Octavian Anghel 

Matei Barbu 

Adriana Crăciun 

 

Comisia de disciplină

Valeriu Ionescu

Cristian Dumitru 

Alin Nițescu - supleant 

 

Comisia de cenzori 

Răzvan Socaciu 

Narcis Cîrciumaru 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Daniela Radu 

Grigore-Octavian Anghel 

Emil Stănescu

 

RESPONSABIL STAGIU 

Cristian Anghel

Filiala teritorială Mureș

Strada Aurel Filimon, nr.19A, etaj 6, cam 605, Tîrgu Mureș, 540035

tel: (+4) 0265 266 908

www.oar-mures.ro

Președinte

Angela Kovács 

Secretar executiv

Ioana Zinia Lazăr

 

Colegiul director 

Ionel Pascu - VP Comunicare 

Furo Judita - Vicepreşedinte 

Raus Adriana  - Vicepreşedinte 

Farkas Endre Lehel - Trezorier 

 

Consiliul teritorial 

Gheorghiu Petru Alexandru

Glăja Eugen

Hanusz Cristian Iosif

Iuga Alexandra

Pintya Andras

Tămășan Bianca Melitta

 

Comisia de disciplină

Borsos Aladar Anton

Csortan Illona

Fișuș Dănuț Ioan

 

Comisia de cenzori 

Dragotă Maria 

Kirsch Valeria

Pântea Mihai

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Birthler Klaus

Angela Kovacs 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Adriana Raus

Filiala teritorială Nord-Est

strada Apeductului nr. 4, Suceava 720019, județul Suceava

tel: (+4) 0230 551 263

www.oar-nordest.ro

Președinte

Ion Andriu

Secretar

Cristian Dumitru

 

Colegiul director 

Constantin Gorcea - VP Comunicare 

În curs de actualizare. 

 

Consiliul teritorial 

Mihai Tulbure 

Mircea Curteanu 

Lăcrămioara Partenie 

Andrei - Florin Manole 

Corina - Monica Roncea 

Iulia Cosovanu 

Alexandru Oltean 

Doru - Florin Deacu 

 

Comisia de disciplină 

Lucian Constantinescu 

Svetlana Niculescu 

Sorana Tulbure

Ioana Marțineac

Rodica Iacob Munteanu 

Oana Scolobiuc 

Doina Cocerhan

 

Comisia de cenzori 

Sorin Pentilescu 

Viorica Sîrghi

Ovidiu Murin 

Florin Sofa

Lorica Visternicu  

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Andrei Florin Manole 

Constantin Gorcea

Mihai Tulbure 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Corina Roncea

Filiala teritorială Nord-Vest

Str. Minerilor nr. 11, Baia Mare 430232, județul Maramureş

tel: (+4) 0262 215 261 mobil: 0788.369.787

Președinte

Ionuț-Radu Filip

Secretar executiv

Anca Katona

 

Colegiul director 

Ina Funețan - VP Comunicare și Imagine; Legislație, Regulamente și Concursuri

Petre Mitru - VP Educație, Stagiu și Formare Profesională

Vasile Mândruț: Parteneriate, organizare și relația cu membrii.

Kalamar Soma - Trezorier

 

Consiliul teritorial 

Laura Stavăr

Laura Zaharia

Horia Brânzei

Ioana Coman

Mihai Radu

Dan Andreșan

 

Comisia de disciplină

Oxana Nicoleta Crăciun 

Cristian Dan 

Mihai Pop 

Victor Nicolae Mihiș

Zoltan Alexandru Maroșan

Răzvan Emanuel Achim 

Rita Maria Jakab 

 

Comisia de cenzori 

Ioan Maximilian Funețan

Eva Militaru 

Viviana Kalamar 

Ovidiu Ciorna 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Ina Gabriela Funețan 

Laura Ioana Zaharia 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Petre Mihai Mitru

Filiala teritorială Oltenia

Strada Mihail Kogălniceanu nr. 13, Craiova 200390, județul Dolj

tel: (4) 0351 809 751

www.oar-oltenia.ro

Președinte

Bogdan Mihai Tiparu

Secretar executiv

Elena Baran

 

Colegiul director 

Radu Adrian Ionescu + VP Educaţie şi Stagiu

Vlad Beșteleu - VP Comunicare 

Nicolae Leontin Trif - VP Legislatie

Adriana Cismaru - Trezorier 

 

Consiliul Teritorial 

Bogdana Polizu

Alexandru Sertis 

Andra Bondrea

Iulian Alexandru Albu 

Sorin Dumitrașcu 

Dan Boruga 

Victor Popescu 

Gheorghe - Hadrian Stoian 

Severică Mitrache  

Tudor Răgălie 

 

Comisia de disciplină

Liana Panait - preşedinte 

Mihaela Bălăşoiu

Virginia Stătescu 

Liliana Doina Ionescu 

Mircea Diaconescu 

 

Comisia de cenzori 

Mariana Trif - preşedinte 

Daniel Alexandru 

Daniela Budu 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Vlad Beșteleu 

Bogdan Mihai Tiparu 

Gheorghe - Hadrian Stoian  

 

RESPONSABIL STAGIU 

Radu Ionescu

Filiala teritorială Satu Mare

Piaţa Libertăţii nr. 20, camera 201, Satu Mare 440014 , județul Satu Mare

tel: (+4) 0361 884 177

Președinte

Violeta Iuoraș

Secretar executiv

Dorina Marina Toduți

 

Colegiul director 

Florin Gheorghe Anițaș  -  Vicepreşedinte   

Oana Oprea - VP Comunicare     

Robert Pugner  - Trezorier 

 

Consiliul teritorial

Florin Gheorghe Anitaș

Istvan Csaba Miklosi 

Ovidiu Negru 

Robert Pugner 

Süveg László-Róbert

 

Comisia de disciplină

Gyüre-Rotariuc Noemi Andrea 

Tiberiu Gunthner

Keresztes-Szoke Levente 

 

Comisia de cenzori 

Süveg László

Gheorghe Vasile Kelemen 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR  

Violeta Iuoraș

Oana Iulia Opre 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Istvan Csaba Miklosi 

Filiala teritorială Sibiu-Vâlcea

Sediu Sibiu: Strada Mitropoliei nr. 17, Sibiu 550179, județul Sibiu // Sediu Râmnicu Vâlcea: Calea lui Traian, nr. 147, Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea

tel: Sediu Sibiu: (+4) 0269 215 251; Sediu Râmnicu Vâlcea: (+4)0 250 736 582

www.oarsbvl.ro

Președinte

Ion Cristian Șandru

Secretar executiv

Aura Hazotă 

 

Colegiul director 

Mihai Țucă - VP Profesie şi sistemul de informaţii privind costurile de proiectare; Legislaţie, regulamente şi concursuri de arhitectură;

Ileana Valeria Albescu - VP Comunicare și imagine; Parteneriate, organizare și relația cu membrii

Cristina Maria Miu -  VP Educaţie, stagiu şi pregătire profesională;

Ioan Brad - Trezorier 

 

Consiliu teritorial 

Martha Toth

Alexandru Cibu-Deaconu 

Raluca Tatiana Ispas 

Victor Moraru 

Ioan Emilian Veliciu 

Ligia Nistor 

 

Comisia de disciplină 

Marcela Maria Ioan 

Dorin Ioan Laschescu

Dorin Rădulescu   

 

Comisia de cenzori 

Silviu Ioan Pop 

Radu Mihail Trăușan 

Mihai Popa - supleant 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Ion Cristian Şandru 

Cristina Maria Miu 

Eugen Vaida 

Bogdan Laurențiu Gogoci 

Martha Toth 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Martha Toth

Filiala teritorială Transilvania

Bulevardul Eroilor nr. 22, ap.10, Cluj-Napoca 400129, județul Cluj

tel: (+4) 0264 450 375

www.oartransilvania.ro

Președinte

Daniela Maier

Secretar executiv

Oana Bucea

 

Colegiul director 

Guttmann Szabolcs - VP Legislație, Cod deontologic

Dan Domșa  -  VP Stagiu

Dana Tecău - VP Comunicare, Imagine, Relația cu colegii

Monica Rațiu - VP Relația cu membrii din Bistrița-Năsăud

Corina Caraba - VP Relația cu membrii din Sălaj

Crișan Marcel  - Trezorier

 

Consiliu teritorial 

Sonia Nicula 

Mihaela Vele 

Romana Donca 

Sergiu Tîrziu 

Cristina Olariu 

Eugeniu Pănescu 

Narcisa Țurcanu 

Sorin Albăcan 

Sofia Gîrda

Corina Caraba 

Ciprian Șimon 

Constanța Popa 

Eleonora Dascălu 

Tudor Matei 

Dragoș Ciorobâtcă 

Cristian Urcan

Cosmin Morărescu 

Marcel Crișan 

Adrian Suciu 

Cornel Runcan 

Anca Virginaș 

 

Comisia de disciplină

Nicolae Mirișan 

Ioana Avram 

Daniel Noaghi 

Ancuță Armancă 

Răzvan Țurcanu 

 

Comisia de cenzori 

Cornelia Trocaru 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Tiberiu Bucșa 

Mariana-Rodica Minchiu Dinescu 

Dan Ștefan Feliciu Domșa

Dragoș Ciorobâtcă

Adrian Pop 

Crișan Marcel Dan 

Eugeniu Pănescu 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Dan Domșa 

Filiala teritorială Argeș

Bd. I.C. Brătianu nr. 24, et. 2, Pitești 110003, județul Argeș

tel: (+4) 0248 211 480

www.oararges.ro

Președinte

Radu Alexandru RĂUȚĂ

Secretar executiv

Iulia Coroș 

 

Colegiul Director 

Amalia Elena Gugui - VP Comunicare 

În curs de actualizare. 

 

Consiliul teritorial 

Viorel Adrian Mahu 

Cătălin Paul Cozma

Andaluza Slavinia Milata

Ioan Alexandru Dascălu 

Terezia Tranculov 

Anca Mihaela Coşa

Adonis Mihai Lemnaru 

Radu Ionuţ Angheluş

Anton Staicu

Samuel Răducanu - supleant 

 

Comisia de Disciplină 

Şerban Constantinescu 

Anda Alecsandra Domnişoru

Mircea Radu Savu

Mircea Mitoi 

 

Comisia de Cenzori 

Cornelia Bordean

Ilie Octavian Bogdan Tănase 

 

Reprezentanţi în Consiliul naţional OAR 

Radu Alexandru Răuţă

Mihai Dragoş Dordea 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Adrian Mahu

Filiala teritorială Bacău-Neamț

Strada 9 Mai nr. 7, Bacău 600037, județul Bacău

tel: (+4) 0234 522 124

Președinte

Liliana Bârgu

Secretar executiv

Raluca Chiriac

 

Colegiu Director 

Cătălin Crețu - VP Comunicare BC, Educatie, stagiu și pregătire profesională, Comunicare și imagine

Dan Florea - VP Comunicare NT, Parteneriate, organizare și relația cu membrii, Comunicare și imagine

Ion Nicolae - VP Profesie si sistemul de informatii privind costurile de proiectare, Legislatie, regulamente si concursuri de arhitectură, Comunicare și imagine

Cătălin Ghervan - Trezorier

 

Consiliul teritorial 

Eugenia Beuran

Dan Ababei

Ana Isabela Bîlu

Constantin Amâiei

Constantin Neamțu

Iulian Diaconescu

Andreea Cătălina Dănilă

Virgil Harabagiu

Ioan Domițian Nedeian


Comisia de disciplină 

Andrei Ciubotaru - președinte 

Ioana Cucu

Vlad Dimitriuâ

Petru Ignat

Silviu Dragomirescu 

Eugen Enache - supleant 

Mihail Corneliu Bucescu - supleant 

 

Comisia de cenzori

Iuliana Geliman

Olimpia Ursu

Octavian Stahie

Viorica Florea

Cristina Rotaru

 

Reprezentaţi în Consiliul naţional OAR 

Liliana Bârgu 

Dan Ababei 

Cătălin Bogdan Creţu 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Cătălin Crețu  

 

Filiala teritorială Bihor

Strada General Magheru nr. 23, et. 4, cam. 49, Oradea 410057, județul Bihor

tel: (+4) 0259 428 889

Președinte

 Hagiu Adrian

Secretar executiv

Angela Lupșea

 

Colegiul director 

Adela Lile - VP Comunicare 

În curs de actualizare. 

 

Consiliul teritorial 

Aurel Cobe 

Adela Lile 

Zsak Ivett

Dalya Coloman

Cosmin Falub 

Mihai Parvulet 

Czirjak Jozsef

Daniel Panait 

Silviu Popa 

Andrei Varga - Kovacs 

Drienyovszky Francisc

Adela Csomortanyi 

 

Comisia de disciplină 

Adrian Popescu-Sturz 

Dan Costa 

Francisc Drienyovsyky 

Mara Vida - supleant

Mircea Sabău - supleant

 

Comisia de cenzori 

Dorin Letea 

Mihaela Unița    

Maria Rus      

 

Reprezentanţi în Consiliul naţional OAR 

Adrian Hagiu

Cosmin-Florin Falub

Greta Ivett Zsak 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Adrian Pescaru

 

Filiala teritorială Iași

Bdl Ștefan cel Mare nr. 4, bl. 4, demisol, Iași 700124

tel: (+4) 0332 455 269

Președinte

Mihai Corneliu Drișcu

Secretar executiv

Alexandra Morariu 

 

Colegiul director 

În curs de actualizare. 

 

Consiliul teritorial 

Gheorghe - Veniamin Bogus

Simona Cercel

Carmina - Constanța Gheorghiță 

Florin - Cristian Bodnar 

Mihai Codreanu

Raluca Fecioru

Laura Hasmațuchi 

Andra - Ștefana Gonciar 

Alexandru Bucălău 

Mihai Bura

Alexandra Cojocaru 

Alexandru Boariu 

Ciprian Gălățanu  

Alexandru Ignățel 

Alexandru Sumanariu 

Oana - Mirela Rusu 

Doina Diaconu 

Bogdan Rotaru 

Adrian Sauciuc 

Ana - Karyna Dornescu 

 

Comisia de disciplină

Alexandra Sabetay 

Sebastian Săvescu 

Iulian Nicolau 

 

Comisia de cenzori 

Alin - Enver Hoblea 

Lucian Cozma

Magdalena Harna 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Roxana-Elena Struţ-Ştefanovici 

Oana Mirela Rusu 

Dragoş-Emil Ciolacu-Miron 

Gheorghe Veniamin Bogus

Alexandru Sumanariu

 

RESPONSABIL STAGIU 

Ciprian Gălățanu

Filiala teritorială Prahova

Strada Maramureș nr. 12, Ploiești 100029, județul Prahova

tel: (+4) 0727 721 795

www.oarprahova.ro

Președinte

Alexandru Mihai Bondrea

Secretar executiv

Ana Mihai

 

Colegiul director 

Andreea Ioana Aluchi - VP Legislație, Regulamente și SIC 

Emil Popa - VP Educație, Stagiu, Concursuri de arhitectură și Pregătire profesională 

Alina Frîncu - VP Comunicare, Imagine, Parteneriate, Organizare și relația cu membri 

Veronica Heni - Trezorier 

 

Consiliul teritorial 

Bogdan Ținteanu

George Radu Enescu 

Bogdan Florin Georgescu 

Andreea Roxana Pandele 

Cornelia Elena Zaharia

Sorina Daniela State

Ana Maria Kelesidis 

Simona Gabriela Vâlcu 

Sorin Stamate 

Cristian Bursuc 

   

Comisia de disciplină 

În curs de actualizare.

 

Comisia de cenzori 

În curs de actualizare. 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Cornelia Elena Zaharia 

Veronica Heni

Andreea Ioana Aluchi 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Emil Popa

Filiala teritorială Timiș

Strada Augustin Pacha nr. 8, Timișoara 300055, județul Timiș

tel: (+4) 0256 487 633

oartimis.ro

Președinte

Dragomir Drăgan

Secretar executiv

Andreea Duminică 

 

Colegiul director 

Ciprian Cădariu - VP Profesie și SIC

Răzvan Negrișanu - VP Legislație, Regulamente și Consursuri 

Victor Popovici - VP Comunicare și Imagine 

Bogdan Isopescu - Trezorier 

 

Consiliul teritorial 

Liviu Brebe 

Oana Simionescu 

Roxana Pătrulescu 

Andreea Duminică 

Ovidiu Romi Adam 

Alexandru Vlad Gaivoronschi 

Loredana Gaiță 

Flavia Pau 

Zeno Lucian Ardelean 

Daniel Johannes Burileanu Tellman 

Dan Alexandru Bunea

Bogdan Isopescu 

Alexandra-Maria Rigler 

Horea Circa 

 

Comisia de discplină

Waldar Hans Fackelmann 

Dan Stoian 

Cătălina Bocan

Constantin-Mihai Șelariu 

Liviu Carol Bojic 

Savu Bugar 

Marcela Titz 

 

Comisia de cenzori 

Ozapa Apostol 

Corina Gligor 

 

Reprezentanți în Consiliul național OAR 

Mirel Drăgan Dragomir

Oana Alexandra Simionescu 

Roxana Pătrulescu 

Victor Popovici 

Daniel-Johannes Burileanu-Tellman 

 

RESPONSABIL STAGIU 

Daniel-Johannes Burileanu-Tellman (INTERIMAR)