Burse OAR Școli de vară 2020: au fost desemnați cei 50 de câștigători!

8 iulie 2020

Școala de vară a Fundației Biserici Fortificate/Asociației Patru

Locație: Pelișor. Foto credit: Raul Pop.

Selecția câștigătorilor a fost realizată de Colegiul Director al OAR, care apreciază numărul crescut de înscrieri, seriozitatea și dorința studenților de a se familiariza cu diverse aspecte ale culturii mediului construit în cadrul activităților derulate în proiecte tip Școli de vară.

Ordinul Arhitecților din România alocă anul acesta 50 de burse, în valoare de 800 lei fiecare, din bugetul Timbrului Arhitecturii pe anul 2020. Acestea se vor acorda în baza dovezii de acceptare în școala de vară.

Participanții vor fi contactați în cursul zilei de astăzi, 8 iulie 2020, iar lista câștigătorilor va fi publicată săptămâna viitoare, după finalizarea formalităților juridice.

Anul acesta, numărul participanților a fost mai mare comparativ cu 2019: 107 de studente și studenți de la universitățile de arhitectură din țară au concurat pentru a primi bursele de studiu oferite de OAR, comparativ cu 41 de candidați în 2019.

Mulțumim tuturor pentru participare!

Felicităm câștigătorii și le dorim atât lor, cât și tutorilor școlilor de vară, mult spor și vom reveni în toamnă cu impresii despre experiențele avute pe teren.

ACTUALIZARE 14 IULIE 2020

Câștigătorii burselor OAR pentru participarea la școlile de vară în 2020 sunt: 

1.Anghel Oana-Maria

2. Antăluță Pîrțac Ioana Cătălina

3. Barbu Alexandru

4. Barbu Bogdan-Nicolae

5. Botiș Bogdan Vasile 

6. Busuioc Florin Flavius

7. Butnărașu Maria 

8. Caragață Adelina-Maria

9. Catargiu Mara-Teodora

10. Ciobanu Cristina-Alexandra

11. Codreanu I. Madalina-Iuliana

12. Conduc Maria 

13. Crăciun Ștefania-Emanuela

14. Cruceru Teofana

15. Dobîndă Lavinia

16. Dobre Mihai 

17. Drăgulănescu Dora Ioana 

18. Ducar Victor Vlad

19. Filip Oana-Antonia

20. Frunză Alexandra Daria

21. Iacob Andreea 

22. Ilie Ioana Cristina

23. Ionescu Adela Mădălina 

24. Ioniță Ana 

25. Iuga Flaviana-Mihaela

26. Jelea Nicolae Sebastian

27. Luca Mădălina Cătălina 

28. Lucaciu Diana Andra

29. Lulciuc Tudor Sabin

30. Marin Florentina

31. Mátyás Eduárd 

32. Mocioiu Alexandra 

33. Moraru Oana 

34. Naghi Alexandru

35. Nichita Diana-Ionela

36. Nistor Bianca Olga

37. Olariu Bogdan 

38. Panaitescu Antonia-Octavia

39. Petcu Carla Diana 

40. Posdărie Iuliana-Alexandra

41. Roșu Alexandru 

42. Sava Diana 

43. Șom Mihai 

44. Stănescu Andreea 

45. Stănilă Ruxandra

46. Stoica Radu-Nicolae

47. Szasz Nicolae Andrei

48. Trușcă Nicoleta 

49. Voineag Andreea-Alexandra 

50. Zah Ioana.

Mult succes, vă așteptăm să reveniți cu impresii din timpul activităților de pe teren.